_STRONGHOLD-GAMES_

Ostatní

Arabské jednotky


Arabský luostřelec

75 zlata

Arabský lukostřelec je lepší než lukostřelec evropský. Rychleji nabijí, běhá a má o něco větší dostřel. Je poměrně drahý a na dobývání používám raději lukostřeleckou jízdu. Stojí jen o pět zlata více. Neumí kopat příkopy, ale má opravdu velký dostřel.

 

 

 

Otrok

5 zlata

Otrok je nejslabší jednotkou ve hře, ale i nejlevnější (levnější už je jenom žebříkář) a hlavně umí kopat příkopy, čehož využívám. Občas je dobré s nimi podpalovat Saladina nebo jiné krále, kteří si stavějí budovy před hradby.Umí kopat příkopy jako jediná arabská jednotka a zapalovat budovy.

 

Vrhač kamene

12 zlata

Vrhač kamene má směšný dostřel, ale ve velkém možství také něco zabije. Je za stejnou cenu jako lukostřelec, ale bez luku. Sice rychle nabyjí, ale osobně jsem ho využíval pouze na otroky a kopiníky. ( Tito vojáci se dají využít na taktická místa – například do bludiště z hradeb)

 

Assasin

60 zlata

Assasin má dvě exelentní schopnosti. Ninja rope, což je to jeho lano, které má využití pro vylezení na nepřítelovu bránu a její otevření, nabo na absolutní zničení lukostřelců na hradbách. Dále je neviditelný dokud nedojde k nepřítelovi. Jednotka vypadá atraktivněji než jaká ve skutečnosti je. Výdrž má asi jako lepší palcátník a o trochu větší sílu, nikoliv rychlost.

 

 Arabský bojovník

80 zlata

 Arabský bojovník je kopie evropského rytíře. Je o trochu rychlejší, ale o dost slabší. Kušiník ho zastřelí na tři rány. Samozdřejmě neumí kopat příkopy, ale je to jedotka, bez které se arabští panovníci neobejdou.Využijete ho tehdy, pokud nemáte železo a tedy nemůžete vyrábět obrněnce, nebo když na začátku potřebujete silnou podporu.

 

 

Lukostřelec na koni

80 zlata

Lukostřelec na koni je nejlepší jednotka arabů ze všech. Pokud jich máte pořádné stádo (100 až 150) dobyjete každý hrad. Tato jednotka střílí za jízdy a je těžce zasažitelná. Její slabina je slabý boj na blízko, stalo se mi, že se 30 koní zaseklo na jednom halapartníkovi a skoro všichni umřeli. Jinakje to perfektní jednotka.

 

Vrhač ohně

100 zlata

Vrhač ohně je velice drahá jednotka na její funkce. Ohnivé granáty nejsou špatné, ale to samé jde nahradit inženýry, kteří stojí sotva třetinu a jejich olej je ještě silnější. Musejí ale dobíhat pro olej, takže je dobré vybírat. Vrhač ohně je velice slabá jednotka vůči šípům i vůči mečům.

Žádné komentáře