_STRONGHOLD-GAMES_

Ostatní

Budovy

Vojenské

Kamenná věž : (Požadavky: žádné) Je to hlavní sídlo vašeho hradu. Odtud můžete řídit celý hrad nastavovat daně a další věci. Zároveň je tu také skladiště a ohniště, u kterého se shromažďují poddaní z kterých se časem stávají farmáři, dělníci a vojáci je to nejdůležitější budova ve hře a nedá se zbourat.
   

Základna žoldnérů : (Požadavky: dřevo 10) Další hodně důležitá budova. Slouží k výrobě všech arabských jednotek. Její výhodou e že je velmi levná. Zabírá asi tolik místa jako kasárny.
   

Kasárny : (Požadavky: kámen 15) Kasárny slouží k rekrutování všech evropských jednotek od lučištníků počínaje až po rytíře. Tedy pokud máte ve zbrojnici určitý počet příslušných zbraní.
   

Zbrojnice : (Požadavky: dřevo 5) Nepostradatelná budova, slouží k ukládání všech zbraní pro evropská vojska (luk,kuše,oštěp,halapartna,palcát,meč,lehká a těžká zbroj) vytvořených ve výrobnách. Pokud nebudou mít dělníci zbraně kam ukládat, tak budou se svými výrobky stát u výroben a práce bude stát. Samozřejmě budete bez vojáků !
   

Střelecká dílna : (Požadavky: dřevo 20, zlato 100) Tato dílna slouží k výrobě jak luků tak kuší pro evropská vojska. Je celkem nenáročná na provoz. Tu a tam si dělník vezme trochu výrobního materiálu (dřevo). Aby jste dosáhli nějáké rozumné produkce luků pro obranu hradu, je dobré si postavit cca 10 těchto dílen.
   

Dílna na dřevcové zbraně : (Požadavky: dřevo 10, zlato 100) V této dílně se vyrábí zbraně jako kopí, nebo halapartny. Spotřeba výrobního materiálu je srovnatelná se střeleckou dílnou.
   

Dílna na lehkou zbroj : (Požadavky: dřevo 10 zlato 100) Tato dílna souží k výrobě lehké zbroje, která je nepostradatelná při rekrutování bojovníků s palcátem a střelců s kušema. Pokud chcete vyrábět lehkou zbroj, budete potřebovat mléčné farmy. Kůže dobytka z těchto farem se používá jako výrobní materiál pro lehkou zbroj.
   

Platnerská dílna : (Požadavky: dřevo 20, zlato 100) Platnerská dílna slouží k výrobě plátového brnění, které využívají vojáci s halapartnou a rytíři. Pro to, aby jste zajistili výrobu zbroje musíte těžit železo, které je v této dílně jak výrobní materiál nepostradatelné !!!
   

Kovárna : (Požadavky dřevo 20, zlato 200) V kovárně se vyrábí zbraně jako jsou palcáty a samozřejmě meče. Jako výrobní materiál se používá železo.
   
Průmyslové stavby

Tržiště : (Požadavky: dřevo 5) Ekonomicky nejdůležitější stavba ve hře. Slouží k nakupování a prodávání zbraní, surovin, jídla, piva chmelu atd... Doporučuji stavět na začátku hry, hned po sýpce !
   

Důl na železo : (Požadavky dřevo 20) Důl na železo je velice důležitou průmyslovou stavbou. Těží se zde jak je z názvu hned jasné železo, které je nepostradatelné k výrobě plátového brnění, palcátů a mečů. Dále pokud máte přebytek této suroviny, tak s ní můžete obchodovat. Dá se prodat za poměrně velké peníze. 
   

Těžba dehtu : (Požadavky dřevo 20) Tato budova se dá stavět pouze v horkých bažinách. Odkud se těží a následně zpracovává na dehet, který je vysoce hořlavý. Z tohoto dehtu můžete před svůj hrad rozmístit pasti, které se vznítí po té co do nich střelí lučištník zapáleným šípem.
   

Dřevorubecká chatrč : (Požadavky: 3 dřevo) Takže na této budově z větší části stojí ekonomika vašeho panství. Je to velmi důležitá budova. Dělníci pracující zde vám budou pravidelně nosit vytěžené a zpracované dřevo, které je nepostradatelné při stavbě většiny budov ve hře !!
   

Kamenolom : (Požadavky: dřevo 20) Kamenolom je další na seznamu velmi důležitých budov. Dodává vám velké množství kamene, bez kterého se neobejdete při stavbě kasáren, opevnění a věží. Pokud chcete mít hodně kamene, postavte si alespoň 4 a potom i kámen prodávejte ! Budete z něho mít hodně zlata.
   

Uvaziště na vola : (Požadavky: dřevo 5) Uvazište na vola slouží k přepravě kamene od kamenolomu do skladu. Volové přepravují naložený kámen do skladiště. Na jeden kamenolom je dobré mít 3 uvaziště.
   
Zemědělské stavby

Chmelnice : (Požadavky: dřevo 15) Chmelnice dodává chmel pro vaření piva.
   

Ovocný sad : (Požadavky: dřevo 5) V těchto sadech se pěstuje ovoce. Výhoda tohoto typu získávání potravy je ta, že se nemusí zpracovávat. Ze sadu jde rovnou do sýpky. Ale Dost rychle z ní také mizí !!!
   

Obilné pole : (Požadavky: dřevo 15) Na těchto polích se pěstuje obilí, které se následně zpracovává v mlýnech na mouku a mouka se zužitkuje v pekárnách, v kterých se upeče chleba. Toto je asi nejefektivnější a nejjistější způsob jak zaplnit sýpku. I když prostorově trochu problémový, doporučuji udělat 4 až 5 polí 3 až 4 mlýny a minimálně 15 pekáren a máte jistotu, že nevyhladovíte :)
   

Mléčná farma : (Požadavky: dřevo 10) Na této farmě se pěstuje dobytek, z jehož mléka se vyrábí sýr. Ale pozor sýr také rychle mizí ze sýpky. Tyto farmy jsou důležité především kvůli výrobě lehké zbroje.
   

Lovecká chata : (Požadavky: dřevo 5) Toto je lovecká chata z které vyráží lovci na lov. Ulovenou zvěř v chatě zpracují a odnesou do sýpky. ALE lovecké chaty se vyplatí provozovat ve větším počtu třeba 20 a více. Časem, ale zvěř vylovíte všechnu !
   
Městské stavby

Požární nádrž : (Požadavky: zlato 60) Další velice důležitá stavba, pokud vám chytne hrad určitě se vám bude hodit !!!
   

Lékárna : (Požadavky: dřevo 20, zlato 150) Sám pořádně nevím k čemu tato budova slouží :) Patrně k tomu, když na hradě vypukne mor tak lékárníci zmírní následky.
   

Barák : (Požadavky: dřevo 6) Bez domů se neobejdete. Čím více domů máte tím více poddaných můžete mít.
   

Katedrála : (Požadavky: zlato 1000) V katedrále můžete vyrábět útočnou jednotku (mnich). A zvedne vám popularitu o 2.
   

Studna : (Požadavky: 50 zlato) Studna je v podstatě obdoba požární nádrže jen v menším měřítku. 
   
Stavby na zpracování potravy

Hospoda : (Požadavky: dřevo 20, zlato 100) také velice důležitá stavba pokud máte 2 chmelnice, 4 pivovary = hodně piva. A pokud máte 4 hospody tak vím to udělá +8 s popularitou a můžete nastavit daně -8. Ale pozor ! Když se vám rozrůstá hrady musí být hospody rozmístěny ve všech více obydlených částech hradu jinak se časem začne dít s popularitou -> +6 ->  +4 -> +2 a skončí to na +1
   

Pekárna : (Požadavky: dřevo 10) Tato budova zpracovává mouku a peče chleba pro zaplnění sýpky.
   

Pivovar : (Požadavky: dřevo 10) Pivovar zpracovává chmel a vyrábí se v něm pivo které se následně distribuuje do hospod, což vám pomůže zvednout popularitu a následně i daně.
   

Sýpka : (Požadavky: dřevo 5) Sýpka bez ní se opravdu neobejdete. Zde se skladují veškeré potraviny, můžete nastavovat velikost přídělů jídla a zakázat spotřebu určitého druhu potraviny, také zde máte propočítáno na jak dlouho vám zásoby vystačí.
   

Mlýn : (Požadavky: dřevo 20) Další nepostradatelná stavba pokud chcete péct chleba. Zpracovává se v něm obilí z kterého se vyrábí mouka, z které se následně peče kedr :)
Žádné komentáře