_STRONGHOLD-GAMES_

Ostatní

Doplňkové jednotky


Inženýr

30 zlata

Inženýr je jednotka, kterou je dobré mít do zásoby. Dokáže postavit katapult, zápalnou balistu, dobyvací věž, obléhací prak, štít a také může zprovoznit balistu na věži či obranný katapult. Může kopat příkopy, také může vylévat vroucí olej. Tato jednotka neumí bojovat, ale stále může být přes své schopnosti vražednou.

 

Tunelář

30 zlata

Tunelář není nejpoužívanější jednotkou - používá ji jen Lví srdce. Problém je v tom, že je poměrně slabá jednotka a hlavně, vzdálenost, od které může kopat je zhruba na dostřel balisty na věži. Takže pokud se překousáte přes mrtvé tuneláře, podkopají se a pod hradbami odpálí dynamit. Hradby se zmenší o polovinu nebo o třetinu. Je to tedy celkem drahá jednotka, na její schopnosti. Přesto umí bojovat krumpáčem asi jako silnější otrok a slabší kopiník. Umí i ničit hradby krumpáčem, ale na obrněnce prostě nemá.

 

Žebříkář

4 zlata

Nejlevnější jednotka ze všech - a taky podle toho vypadá. Jedna rána luku ho zabije, neumí bojovat ani kopat příkopy, ale umí postavit žebřík na hradby. Používá ho jenom Had. Jinak je příšerně slabí a prakticky se nedá využít. Polovina jich umře po první salvě šípů a pokud chcete na nepřítelovi hradby, využijte radši dobyvací věž. Já osobně jsem ho vůbec nevyužil.

Mnich

10 zlata

Mnich je obdoba kopiníka. Nechodí tak rychle, neumí lézt po žebříku ani nekopá příkopy, ale výdrží se blíží kušiníkovi, i když lukostřelec se ho zbaví raz dva. Je celkem levný - za tu samou cenu si koupíte dva otroky. Já ho využívám občas (hlavně na začátku na obranu dír v hradbách), nevýhodou je, že se musí najímat v katedrále. 

 

 


 

 Tady máte malý obrázek o dobyvacích strojích. Těmi se tu právě budeme zabývat. Doufám, že vám tento obrázek bude stačit, lepší mně nenapadl. Jo a mám takový pocit, že všechny tyto věci stojí 150 zlata, tedy kromě štítu, který je jen za 5 zlata  a je to jedna z nejlepších věcí, tedy pokud ji umíte používat. Osobně tyto stroje využívám pořád.

 

 

 

Obléhací prak

150 zlata

Obsluha: 3 inženýři

Obléhací prak je jednen z nejlepších dobyvacích strojů. Střílí vysokým obloukem a jeho dostřel je na tom také velmi dobře,  takže pokud chcete rozbít věže nepřítele, použijte ho. Navíc díky tomu, že střílí obloukem, můžete nepřítelovi přestřelit hradby a zničit mu tak budovy, a tím mu rozkopat ekonomiku. Jeho nevýhodou je nepohyblivost, takže pokud ho postavíte příliš daleko od nepřátelského hradu, ztvrdne tam navždy. Osobně se mi zdá jako velmi dobrý a můžete to vidět u Vlka, který Vás někdy naštve, když se vám všechno bortí pod salvou kamenů. Může vystřelovat krávu s morem.

 

Katapult

150 zlata

Obsluha: 2 inženýři

Katapult je syn obléhacího praku. Střílí na menší vzdálenost než větší otec, ale za to je pohybllivý, což je jeho velká přednost. Dále nestřílí obloukem, ale přímou ranou, což je dobré jen na Kalifovy věže. Každopádně se víc vyplatí dělat obléhací prak, protože delší dostřel je využitelnější. Je ale pravda, že ho též občas vužívám. Může vystřelovat krávu s morem.

 

Zápalná balista

150 zlata

Obsluha: 2 inženýři

Když už jsme u rodiných vztahů, zápalná balista je tetička balisty na hradbách. Umí podpalovat budovy, podpalovat dehet a zabíjet vojáky. Každopádně vám život dost znepříjemní, protože na pár ran zabijí cokoliv. Dejte si pozor, je poměrně náchylná na zničení šípy i na blízko mečem.Přesto ji využívám skoro pořád.

 

Beranidlo

150 zlata

Obsluha: 4 inženýři

K beranidlu Vám toho mnoho neřeknu, protože jsem ho skoro nikdy nevyužil. V historických kampaních jsem s ním dobýval. Má docela velkou výdrž a ničí hradby raz dva. Brány a věže ničí taky dost rychle. Víc o něm vážně nevím.

 

Dobyvací věž

150 zlata

Obsluha: 4 inženýři

Dobyvací věž jen vnuk žebříkáře. Je to ten nejelegantnější způsob zlikvidování nepřítele. Zbylé inženýry využijte do zápalných balist. Každopádně já ji využívám skoro na všechny panovníky a je dobré ji kombinovat s palcátníky. Je poměrně pomalá, za to má však pěknou výdrž a pokud se dostane na hradby je téměř nezničitelná, neboť jí nepřátelské jednotky nemohou zničit, jde to jen katapulty na hradbách. Rozhodně se vyplatí na Saladina!

Štít

5 zlata

Štít je velmi dobrá věc, pokud jej umíte použít. Aby fungoval tak, jak má, musíte ho přenést na místo, na které potřebujete a pak inženýra ze štítu vyndat. Dobré využití najdete na zemi i na věžích - pak je minimální pravděpodobnost, že Vám jednotky zastřelí. Štít má ale malou odolonost proti katapultům a mečů.

 

 


 

Obraná balista

50 zlata a kamená věž za 35 nebo 40 kamenů

Obsluha: 2 inženýři

Je dobrá hlavně pro ničení katapultů a obléhacích praků, protože má větší dostřel než lukostřelci. Já ji používám pořád, je lépe využitelná než obranné katapulty. Neumí střílet ohnivé šípy, což je trochu škoda, ale jinak pro ni najdete využití skoro všude.

 

Obranný katapult

50 zlata a kamená věž za 35 nebo 40 kamenů

Obsluha: 2 inženýři

Katapult je dobrý proti velkému množství nepřátel najednou, protože když jedou ranou padne 5 rytířů, je to docela síla. Navíc dobře ničí katapulty, štíty, balisty a obléhací praky.

Poslední komentáře
08.06.2012 17:37:52: adulescent because Virgin Media will be TERRIBLE : only enjoy that on the internet! Claim it's miles...