_STRONGHOLD-GAMES_

Ostatní

Evropské jednotky


Lukostřelec

12 zlata + luk

Lukostřelec je jednotka, kterou budete využívat prakticky pořád. Tato jednotka je ze všech nejvšestranější, protože umí kopat příkopy, lézt po žebříku a hlavně umí střílet. Není nejsilnější v útoku, ani nemá tolik životů, ale je poměrně levný, takže u něj jistě najdete využití.

 

Kopiník

8 zlata + kopí

Kopiník není nejpoužívanější jednotkou - sice umí kopat příkopy a lézt po žebříku, ale nejhorší je, že ho zabije takřka každý šíp. Při nejlepším vydrží tři rány lukostřelce. Používají ho nejslabší králové - Krysa a Had. Já ho skoro nikdy nevyužívám.

 

Palcátník (Řemdiháč)

20 zlata + palcát + kožená zbroj

Pro palcátníka existují rozličné názvy. Palcátník, řemdiháč, mlatař i pigáček. My se budeme držet palcátníka. Palcátník je  jedna z nejlepších jednotek. Je rychlá, rychlejší je jen kůň, poměrně silná ( o trochu slabší arabský bojovník), umí kopat příkopy, lézt po žebříku a má poměrně velkou sílu i výdrž. Je to jedna z nejefektivnějších jednotek a dá se využít prakticky všude.

 

Kušostřelec (kušiník)

20 zlata + kuš + kožená zbroj

Kušiník je dobrá jednotka hlavně na těžkooděnce. Halapartník a rytíř jsou tím pravým příkladem. Nevýhoda kušiníka je pomalé nabíjení a také to,  že neumí kopat příkopy ani neleze po žebříku. Chodí pomaleji, takže se velmi hodí na obranu věží, avšak na útok se dá využít též. Každopádně má o dost větší výdrž a sílu střely než lučištník.

 

Halapartník

20 zlata + halapartma + kovová zbroj

Halapartník je povinností pro Vlka a Lvího srdce. Hádejte proč. Protože to je jediná obrněná jednotka kopající příkopy. Dá se tedy využít na kopání příkopů, je o něco rychlejší než rytíř, ale je o trochu slabší a hlavně má slabí útok (podobný kopiníkovi). Dá se využít jako shazovač žebříků, také když nemáte dostatek železa na to, abyste kovali meče, ale jinak věřte, že je výhodnější používat rytíře.

 

Rytíř

40 zlata + meč + kovová zbroj

Rytíř je nejsilnější jednotka ve hře. Její problém tkví v jediném - je příliš pomalý. Také Vám může vadit, že neumí lézt po žebříku nebo kopat příkopy, ale vážně, co byste od těžkooděnce čekali. Je vyníkajíci na obranu hradu, pokud s ním dobýváte, musíte počítat s tím, že bude poslední příchozí na bojiště. Pokud ovšem prosazujete rychlost, asi Vám bude spíše vyhavovat rytíř na koni.

 

Rytíř na koni

40 zlata + meč + kovová zbroj + kůň

Rytíř na koni je velmi drahá záležitost, ale vyplatí se ho mít jako triumf v rukávu. Je jedna z nejlepších jednotek vůbvůbec. Je rychlá, silná z hlediska výdrže i síly. Pokud to ale vezmeme z té druhé strany, stáje stojí 400 zlata a 10 dřeva pro čtyři koně, takže jeho cena vystopá na 140 zlata + meč + kovová zbroj + 2,5 dřeva. Samozdřejmě neumí kopat příkopy a neumí stát na hradbách - i když pokud jsou místa plná vojáků a počítač to nezvládá, snadno se stane, že se na hradbách setkají arabský lukostřelec na koni s evropským rytířem na koni.

Žádné komentáře