_STRONGHOLD-GAMES_

Ostatní

Krztý a Hodný faktor

Krutý a Hodný faktor (Bad & Good factor)

Vše co jste potřebovali vědět, ale báli jste se zeptat :) Ve hře existují věci, které vám přidávají popularitu a to jsou věci odpočinkové. Na druhé straně stojí věci kruté a ty nutí lidi pracovat a vám ubírají popularitu.

Kolik potřebuji postavit, abych dosáhl účinku ?

Počet krutých/hodných věcí ke změnění vašeho faktoru závisí na počtu obyvatel vašeho sídla. Pro 15 lidí stačí jedna stavba dobrého faktoru, aby se změnilo hodnocení. Od 16 do 31 sedláka potřebujete už stavby dvě a od 32 do 47 už 3. Takto se to dále stupňuje po 16 lidech. Takto to jde i z krutým faktorem. Ale pokud postavíte stavby obojího faktoru ve stejném poměru, účinek se vyruší !

Například pokud máte v sídle 45 lidí a postavíte 9 staveb hodného faktoru přidá se vám +3 k dobru. Pokud ale k těmto 9 dobrým stavbám zbudujete ještě 13 krutých, váš faktor se obrátí na -1 !

Jaký efekt může mít faktor ?

Pokaždé, když překročíte jeden stupeň, pohne se vám hodnocení faktoru o jeden stupeň k plusu nebo minusu. Maximum je 5 !!!

Pokud změníte faktor k horšímu (krutý) můžete tím dosáhnout vyšší pracovitosti dělníků a farmářů až o 10%. Ale naopak pokud postavíte nějaké ty hodné stavby (kašny, sochy, pomníky), tak se vám začnou pracanti flákat a pracovitost jim klesne až na pouhých 70%. Z toho vyplývá, že pokud potřebujete aby lidé pracovali, postavte hodně krutých věcí a oni budou mít strach a začnou makat ! Musíte ovšem vyrovnat nějak ztráty na popularitě (jídlem, daněmi)...

Umísťování dobrých staveb může být problematické, protože dělníci když si dávají šlofíka, jdou k těmto pomníkům a kašnám a tam si sednou a chvilinku si zdřímnou. Pokud ovšem postavíte tyto věci na druhé straně mapy, mohou strávit chůzi k "odpočívadlu" i několik "stronghold roků". A když se budou vracet nazpět, tak si řeknou, že by si dali ještě a než dojdou nazpět do dílny, otočí to a jdou si zase odpočinout :) Pozor na to !

Další nevýhodou je, že když např. dělník, který pracuje v dílně, kde vyrábí kuše jde pro dřevo či odnáší vyrobenou kuš do zbrojírny může mu rupnout v bedně a řekne si, že si půjde dáchnout k nějakému "odpočívadlu" a věc, kterou držel v ruce zmizí. Pokud se to stane třeba u kováře, který nosí železo, není to zrovna laciná záležitost !

Bonus/penalizace pro vojenské jednotky !

Když stavíte věci faktoru, ovlivňujete tím morálku armády a tím i měníte jejich bojové schopnosti. Pokud kliknete na knihu, kterou drží sluha v pravém dolním rohu obrazovky a tam kliknete na kolonku armáda, tak zjistíte, jak na tom jste. Tento efekt může být od -25% do +25% !!! Takže každý stupeň faktoru (je jich 5) přidává/ubírá 5% do schopnosti armády...

Například lučištník, který bydlí v hradě, kde je faktor dobra +5 má nad svým ukazatelem zdraví 5zelených čtverečků a když někoho trefí, nezpůsobí mu zranění obyčejné, ale o 25% větší (125%). Pokud má tečky červené způsobí jen o 25% menší (75%)...

Co je lepší ? Být krutý, či hodný ?

No je hodně misí, kde máte za jeden z halvních úkolů si udržet určitý stupeň popularity. Zde si prostě vybírat nemůžete, ale v ostatních je to jen a jen na vás !

Dobrá rada je, abyste si v eknomických misích stavěli věci krutého faktoru, protože přeci jen v ekonomických misích máte za úkol nashromáždit suroviny a v bojových misích naopak věci dobrého faktoru, abyste byli připraveni na poslední rozhodující boj, který musíte svést s nepřítelem a těžko se do něj jde s oslabenou armádou !
Žádné komentáře